Zamykanie naczynek / teleagniektazje

Tak zwane pajączki naczyniowe to dość często występujący defekt estetyczny

Problem z naczynkami posiadają osoby, które mają indywidualne skłonności tzw. cerę naczyniową. Mogą być również spowodowane po urazie mechanicznym bądź po przebywaniu w bardzo niskich lub bardzo wysokich temperaturach. Leczenie polega na obkurczeniu rozszerzonych naczynek, poprzez ich naświetlenie wiązką lasera co prowadzi do obkurczenia i obumarcia naczynek.

Zabieg laserem Nordlys jest niezwykle skuteczny u pacjentów z jasną karnacją i bez opalenizny. Dla pacjentów o ciemniejszej karnacji skuteczność podnosi się dzięki odpowiednio dobranym parametrom lasera oraz serii zabiegów.

Przed zabiegiem przeprowadzona jest konsultacja wykluczająca przeciwwskazania, pozwala ona na dobranie odpowiednich parametrów do fototypu skóry oraz wielkości naczynia.

Zabieg laserowego zamykania teleangiektazji polega wysłaniu odpowiedniej wiązki światła, która zostaje pochłonięta przez hemoglobinę w naczynku co prowadzi do jego zamknięcia. Pacjent odczuwa niewielki ból jakby ukłucie igłą, jest to chwilowe uczycie ustępujące bezpośrednio po zabiegu.

Efekty widoczne są natychmiastowo w przypadku pojedynczych naczynek, kiedy borykamy się z większym problem należy wykonać serię ok. 4-5 zabiegów. Pacjent po zabiegu dowiaduje się o odpowiedniej pielęgnacji skóry, należy stosować filtry przeciwsłoneczne i unikać słońca.

PRZECIWWSKAZANIA

Inne Zabiegi

Zabieg laserowego zamykania teleangiektazji polega wysłaniu odpowiedniej wiązki światła, która zostaje pochłonięta przez hemoglobinę w naczynku co prowadzi do jego zamknięcia.

Zamykanie naczynek / teleagniektazje

REZERWUJ

FAQ