Zamykanie naczynek na nogach

Posiadasz na nogach liczne pajączki i chciałabyś się ich skutecznie pozbyć? Zabieg laserowego zamykania naczyń na nogach w naszym salonie Ladida jest w takim wypadku idealnym wyjściem. Zamykanie naczynek laserem na nogach to bardzo częsty zabieg wykonywany w salonach kosmetycznym, dający spektakularne i szybkie efekty. 

Zasada działania laserowego zamykania naczynek na nogach.

Zabieg laseroterapii polega na działaniu lasera frakcyjnego na konkretną substancją powodując uszkodzenia termiczne, zmuszając skórę do odnowy i regeneracji. W przypadku laserowego zamykania naczynek na nogach działamy wiązką światła na hemoglobinę w naczyniach, co powoduje ich zamknięcie. 

Zabieg zamykania naczynek na nogach jest najbardziej skuteczny u osób o jasnej karnacji, a także u osób bez opalenizny. Aby uzyskać podobny efekt u osób opalonych i o ciemnej karnacji, doświadczony kosmetolog dobiera odpowiednią ilość zabiegów oraz prawidłowe ustawienia lasera. 

Skłonności do powstawania naczynek mają osoby o tak zwanej cerze naczynkowej. Czasami ich pojawienie się jest spowodowane uszkodzeniami mechanicznymi lub długim przebywaniem w bardzo niskich lub wysokich temperaturach. Niezależnie od przyczyny ich powstania, problem można rozwiązać za pomocą laserowego zamykania naczynek.

Przygotowanie przed zabiegiem laserowego zamykania naczynek na nogach i ciele.

Jeśli chcesz dobrze przygotować się do zamykania naczynek na nogach, najlepiej już miesiąc przed zabiegiem unikać opalania się, używania chusteczek i kremów opalających. Dobrze aby skóra była jak najjaśniejsza, bo im większy kontrast między skórą, a hemoglobiną, na którą działamy wiązką lasera, tym lepsze efekty jego działania. Jeśli nadal jesteś opalona, warto odsunąć laserowe zamykanie naczynek na nogach, tak aby zabieg był jak najbardziej skuteczny, ale też bezpieczny.

Warto na tydzień przed zabiegiem zadbać też o odpowiednie nawilżenie skóry, unikać za to stosowania peelingów, a także sauny, która wysusza skórę. Bardzo ważna przed zamykaniem naczyń na nogach jest konsultacja przedzabiegowa. Odbywa się ona z doświadczonym kosmetologiem, który w trakcie jej trwania przygląda się zmianom występującym u klientki, a także ocenia stan i fototyp skóry. Pacjentka na konsultacji zapoznaje się również z przeciwwskazaniami do laserowego zamykania naczynek na nogach. Po zebraniu tych wszystkich danych, kosmetolog może dobrać odpowiednią ilość zabiegów oraz najlepsze parametry urządzenia indywidualnie do potrzeb pacjentki. 

Jak szybko widać efekty laserowego zamykania naczynek na nogach?

Jeśli klientka boryka się z pojedynczymi naczynkami to efekt jest praktycznie natychmiastowy. W przypadku większych problemów najlepiej zastosować serię zabiegów zamykania naczyń na nogach, ilość zabiegów dobierze kosmetolog, w salonie gdzie przeprowadzana jest laseroterapia. Na efekty po zastosowaniu laserowego zamykania naczynek na nogach ogromny wpływ ma także zastosowanie się do zaleceń pozabiegowych. Należy do nich na przykład: stosowanie kremów z wysokim filtrem UV lub unikanie ekspozycji na światło słoneczne. 

Przeciwwskazania do zabiegu laserowego zamykania naczyń na nogach.

Jeśli dotyczy Cię problem teleangiektazji i masz wskazania do wykonania zabiegu laserowego zamykania naczynek na nogach, warto dowiedzieć się czy nie występuje u Ciebie któreś z przeciwwskazań, a są nimi:

To bardzo ważne, aby poinformować kosmetologa o swoich zwyczajach i szczerze odpowiadać na pytania zadawane podczas przeprowadzanego wywiadu. Dzięki temu, znacznie zmniejszymy ryzyko ewentualnych powikłań po zabiegu laserowego zamykania naczynek na nogach.

Laserowe zamykanie naczynek na nogach - cena takiego zabiegu.

W naszym salonie Ladida w Legionowie przeprowadzamy wielofunkcyjną i nowoczesną technologię ND YAG, która pozwala niezwykle skutecznie zamykać naczynia i żyły na nogach oraz ciele. Wykorzystujemy przełomową platformę, która łączy w sobie dwie technologie: SWT i Nd:Yag. Jesteśmy dzięki temu w stanie zaproponować pacjentką niespotykaną dotąd skuteczność i większe bezpieczeństwo w trakcie zabiegu zamykania naczynek na nogach i ciele. Cena zabiegu laserowego zamykania naczynek na nogach wynosi u nas 499 złotych, a czas jego trwania to 45 minut. 

Jak dbać o cerę naczynkową?

Codzienna pielęgnacja skóry naczyniowej nie należy do łatwych, warto jednak się do niej przyłożyć, aby po zabiegu laserowego zamykania naczynek na nogach czy twarzy, cieszyć się uzyskanym efektem przez długi czas. Jeśli planujesz pobyt na słońcu, warto stosować kremy z wysokim filtrem UV. Na co dzień unikaj mocnego traktowania, ten rodzaj skóry lubi łagodne zabiegi jak na przykład peelingi enzymatyczne. Warto także nie zapomnać o odpowiednim nawilżeniu skóry i stosowaniu balsamów do skóry wrażliwej. Należy pamiętać, że pajączki  na nogach mogą pojawić się w każdym wieku i u każdego, jednak zdecydowanie częściej ten problem dotyczy kobiet. Spowodowane jest to obecnością estrogenu, czyli żeńskiego hormonu płciowego. Powstawanie naczynek na nogach może mieć podłoże pierwotne, tutaj wyróżnia się ciążę lub genetykę lub wtórne, do których zalicza się na przykład długie siedzenie. Przyczyną pajączków mogą być też używki, takie jak alkohol lub papierosy, dlatego jeśli masz skłonności do powstawania naczynek lepiej ich unikaj.

W naszym salonie znajdziesz szereg zabiegów przeznaczonych dla skóry naczyniowej, nie jest to tylko laserowe zamykanie naczynek na nogach. Zadzwoń do nas i umów się na wizytę do jednego z naszych doświadczonych kosmetologów już dziś. Zadbaj o swoje problemy z pomocą profesjonalistów.

Inne Zabiegi

Zamykanie naczynek na nogach

REZERWUJ

FAQ

Czy po usuwaniu naczynek na nogach trzeba chodzić w specjalistycznych rajstopach uciskowych?

Ucisk zalecany jest przy zaawansowanej skleroterapii. Natomiast po zabiegu laserowego usuwania naczynek na nogach wyroby uciskowe nie są konieczne bą zalecane.

Czy po usuwaniu naczynek na nogach trzeba unikać wysiłku fizycznego?

Po każdym zabiegu wykonanym w Klinice Ladida, pacjent otrzymuje szczegółowe zalecenia dotyczące pielęgnacji oraz czego należy unikać po zabiegu. W przypadku usuwania naczynek na nogach: Przez cztery tygodnie po zabiegu nie wolno eksponować skóry na intensywne promieniowanie słoneczne. Ważne jest, aby nie narażać jej na gwałtowne zmiany temperatury. Przez dwa tygodnie po usuwaniu naczynek laserem należy też zaprzestać wzmożonego wysiłku fizycznego.

Czym się różni skleroterapia od laserowego zamykania naczyń na nogach?

Skleroterapia i laserowe zamykanie naczyń to dwie różne metody leczenia naczyniaków, pajączków i innych problemów z naczyniami krwionośnymi. Skleroterapia: Skleroterapia polega na wykonaniu serii wkłuć za pomocą cienkiej igły bezpośrednio do poszerzonych naczynek. Skleroterapia jest często stosowana do leczenia naczyń i żylaków, szczególnie tych, które są większe i bardziej widoczne. Laserowe zamykanie naczynek na nogach: Zabieg laseroterapii polega na działaniu lasera frakcyjnego na konkretną substancją powodując uszkodzenia termiczne, zmuszając skórę do odnowy i regeneracji. W przypadku laserowego zamykania naczynek na nogach działamy wiązką światła na hemoglobinę w naczyniach, co powoduje ich zamknięcie. Zabieg zamykania naczynek na nogach jest najbardziej skuteczny u osób o jasnej karnacji, a także u osób bez opalenizny. Aby uzyskać podobny efekt u osób opalonych i o ciemnej karnacji, doświadczony kosmetolog dobiera odpowiednią ilość zabiegów oraz prawidłowe ustawienia lasera.