pigmentacja brwi

Makijaż permanentny zdobywa coraz więcej zwolenniczek i staje się bardzo popularny, szczególnie jeśli chodzi o pigmentację brwi.

Z powodu narastającego zainteresowania powstaje coraz więcej technik, dzięki którym możemy wykonać realistyczny makijaż, a właśnie na naturalnym efekcie zależy nam najbardziej. Również aparatura przeszła szereg unowocześnień, nowe aparatury są bardziej precyzyjne a pigmenty jeszcze lepsze. To wszystko wpływa na oczekiwany przez nas efekt naturalności w makijażu permanentnym.

Makijaż permanentny brwi ma obecnie za zadanie w naturalny sposób podkreślać urodę. Często też jest on ratunkiem w niwelowaniu asymetrii twarzy czy braku mocno widocznych łuków brwiowych.

Najpopularniejsze metody pigmentacji brwi

METODA CIENIA to jedna z najchętniej wybieranych przez Nas technik pigmentacji, jest to niewątpliwie metoda na topie. Dzięki niej uzyskamy bardzo naturalny efekt, polega on na mocnym podkreśleniu podstawy brwi dzięki czemu nasze spojrzenie nabiera wyrazistości, zaś ku górze pigment jest rozproszony tworząc efekt „puszystych” brwi. Przody zaś pozostają bardzo delikatnie przypruszone pigmentem, dosłownie tylko muśnięte. Efekt ten uzyskany jest dzięki technice polegającej na wykonaniu w skórze małych kropeczek, które nakładają się na siebie tworząc efekt trójwymiarowy, brwi nie są jednolite, ale wycieniowane tak, by jak najbardziej przypominały nasze naturalne brwi. Kropeczki tworzą się dzięki odpowiednim ruchom tzw. wymiatanie. Cieniowanie tą metodą różni się od klasycznej pigmentacji, jest bardziej subtelne i delikatne. Metodą cienia możemy uzyskać subtelne naturalnie podkreślone brwi ale rownież mocniejsze pigmentacje (w granicach rozsądku). Świetnie niweluje asymetrie oraz braki w łuku brwiowym.

Kolejną metodą godną uwagi i również na topie jest microblading. Ta metoda podobnie jak metoda cienia daje subtelny i jeszcze bardziej naturalny efekt. MICROBLADING wykonuje się za pomocą specjalnego pena i ostrzy, wprowadzając pigment pod skórą tworzymy linię odzwierciedlające naturalne wloski. Ta metoda idealnie „dosztukuje” łuki, zagęści brwi naturalne i nada idealnego kształtu. Jest to najlepsza metoda do zagęszczenia brwi oraz lekkiego przyciemnienia, nadania tzw "szlachetności" naszym brwiom.

Makijaż permanentny brwi to najmniej trwała metoda ze wszystkich pigmentacji. Pigmentacją oczu czy ust możemy cieszyć się nawet przez lata natomiast brwi to temat sporny. Zawsze zalecamy odświeżenie makijażu od 8 miesięcy do 2 lat aby utrzymać piękny efekt. Trwałość wykonanego makijażu zależna jest od biochemii skóry, jej grubości oraz jakości, ale o tym w kolejnym artykule.

Korekta makijażu permanentnego brwi po roku do dwóch to koszt 500-700 zł w zależności od nakładu pracy linergistki.

Do najważniejszych korzyści płynących z wykonania zabiegu, jakim jest makijaż permanentny Cienia czy Microblading, należy przede wszystkim poprawa rysów twarzy, redukcja asymetrii oraz nadanie brwiom delikatnego i naturalnego wyglądu. Te wszystkie aspekty powodują, że obydwie te metody cieszą się niezwykłą popularnością przez długie lata.

Zapraszamy do naszego kolejnego artykólu w którym opowiemy o wskazaniach i przeciwskazaniach do zabiegu.

Inne Zabiegi

Z powodu narastającego zainteresowania powstaje coraz więcej technik, dzięki którym możemy wykonać realistyczny makijaż, a właśnie na naturalnym efekcie zależy Nam coraz najbardziej.

pigmentacja brwi

REZERWUJ

FAQ

Czy jak mam uczulenie na hennę to mogę poddać się pigmentacji brwi?

Z naszego wieloletniego doświadczenia możemy śmiało powiedzieć, że uczulenie na hennę nie ma wpływu na pigmentację. Skład henny jest zupełnie inny od składu barwników stosowanych do pigmentacji. Barwniki są odpowiednio przebadane i dużo bardziej bezpieczne ze względu na to, że są wprowadzane pod skórę.

Czy przed makijażem permanentnym brwi muszę zgolić włosy na brwiach?

To pytanie wbrew pozorom pada w naszym gabinecie dosyć często, a więc nie, nie musimy a nawet wręcz nie powinniśmy golić włosów na brwiach przed pigmentacją. Pigmentacja polega na podkreśleniu a nie wymalowaniu brwi i ma być to efekt naturalny dlatego też zawsze sugerujemy się wzrostem/linią naturalnym brwi.

Która metoda pigmentacji brwi będzie dla mnie najlepsza?

W naszej klinice wykonujemy brwi wszystkimi dostępnymi technikami pigmentacji i zawsze metoda jest dobierana indywidualnie do klientki na konsultacji przed zabiegiem z uwzględnieniem preferencji klientki, koloru skóry, koloru włosów jak i oczu, aby efekt końcowy idealnie podkreślał typ urody.

Dlaczego brwi mogą się wybarwiać na różowo?

Stopniowe wytrącanie koloru przez makijaż permanentny pojawia się naturalnie po kilku miesiącach od momentu wykonania zabiegu. Niekiedy jednak makijaż permanentny zaczyna zmieniać kolor znacznie wcześniej. Najczęściej problem ten dotyczy brwi. Należy pamiętać o jednej bardzo ważnej rzeczy a mianowicie o tym, że dobrze wykonany makijaż permanentny zmienia kolor – z czasem jaśnieje i nie jest na lata. Aby makijaż zawsze dobrze wyglądał należy go regularnie raz do roku odświeżyć. Ogólna trwałość makijażu zależy od rodzaju i metabolizmu skóry danej osoby. Dlatego też nie ma gwarancji na trwałość makijażu oraz może wystąpić nadmierne wybarwianie. Nie można wykluczyć również niepożądanych zmian w kolorze. Trwałość makijażu zależy ponadto od odpowiedniej pielęgnacji po zabiegu.