Resurfacing twarzy. Jak działa i jakich rezultatów możesz się spodziewać?

Jeżeli borykasz się z więcej niż jednym problem skórnym związanym z wyglądem twarzy, warto zastanowić się nad kompleksowym rozwiązaniem. Niechciane zmarszczki, wiotka skóra, nieregularności, blizny i ślady po trądziku czy plamy posłoneczne? Jest na to rada! 

Resurfacing pozwoli na relatywnie szybkie rozprawienie się z wieloma niedoskonałościami na raz. Efekty tego zabiegu mogą być naprawdę spektakularne i wielowymiarowe, a co niezwykle ważne - naprawdę długotrwałe. 

Czym jest resurfacing twarzy? 

Resurfacing twarzy opiera się na usuwaniu części lub całego naskórka, bądź powierzchownych warstw skóry właściwej. Wariant resurfacingu, w którym wykorzystywany jest laser, opiera się na dodatkowym efekcie termicznym, który powoduje obkurczenie włókien kolagenowych w skórze właściwej, a tym samym zwiększa skuteczność tej metody. 

Resurfacing twarzy jest polecany osobom, które borykają się z utratą jędrności skóry na twarzy. Wskazaniem będą również: nieregularna struktura tkanki skórnej, przebarwienia, ślady po trądziku, zmarszczki, wiotkość skóry czy ziemista cera pozbawiona blasku. Resurfacing to doskonały sposób na odmłodzenie skóry bez ingerencji w rysy twarzy i jej mimikę. 

Resurfacing laserowy twarzy przeprowadzany jest przy pomocy nowoczesnego lasera frakcyjnego. Ok. 40 minut przed zabiegiem stosuje się odpowiedni krem znieczulający. Tuż po resurfacingu twarz jest mocno zaczerwieniona, a delikatne zaczerwienienie może utrzymywać się przez 2-3 dni po zabiegu. Warto jednak być cierpliwym, ponieważ efekt regeneracji skóry będzie zachwycający. 

Resurfacing twarzy – efekty 

Resurfacing z pewnością pozwala na skuteczną odbudowę skóry twarzy i jej zauważalne odmłodzenie. Najskuteczniejsza w tym przypadku pozostaje terapia laserowa. Kompleksowo odnawi ona powierzchnię skóry, która w wyniku terapii laserem frakcyjnym zostaje pobudzona do regeneracji. W ten sposób dochodzi do procesu odbudowy wszelkich uszkodzeń i tym samym rozpoczyna się produkcja kolagenu. To naturalny i niezwykle skuteczny sposób na młody, promienny wygląd i zregenerowaną skórę. 

Co jeszcze daje nam resurfacing twarzy? Efekty przy użyciu lasera mogą okazać się wręcz spektakularne. Skóra staje się zdecydowanie rozjaśniona, cudownie gładka, napięta, a niedoskonałości stają się mniej widoczne. Pierwsze pozytywne działanie można dostrzec już po wstępnym zabiegu. Skóra staje się wówczas bardziej miękka i elastyczna, a przebarwienia zaczynają blaknąć. Dla pełnego efektu zazwyczaj konieczna jest seria zabiegów (najczęściej ok. 4 zabiegów). Kolejne efekty zauważalne są stopniowo, w ciągu kilku lub kilkunastu tygodni i są długotrwałe. 

Najważniejsze korzyści resurfacingu twarzy: 

Resurfacing twarzy. Jak działa i jakich rezultatów możesz się spodziewać?

REZERWUJ