Resurfacing, odmłodzenie skóry

Jeśli zastanawiasz się jak wyglądać świeżo i odmłodzić skórę twarzy szybko i bezboleśnie, mamy doskonałe rozwiązanie. Resurfacing twarzy daje widoczne i trwałe efekty, które szybko zostaną zauważone przez Twoje koleżanki. Ciesz się odmłodzoną skórą bez użycia skalpela.

Resurfacing laserowy twarzy - na czym polega ten zabieg?

Na wygląd naszej skóry twarzy wpływa wiele różnych czynników. Mogą to być takie rzeczy jak trądzik, używki czy choroby hormonalne lub dermatologiczne. Jednak jednym z najbardziej szkodliwych czynników dla skóry jest promieniowanie ultrafioletowe. Może ono powodować powstawanie plam starczych, piegów i zmarszczek. Dlatego dobrze jest zawczasu zadbać o ochronę skóry twarzy. Jednak co zrobić jeśli problemy te już wystąpiły? Doskonałym rozwiązaniem będzie laser frakcyjny na twarz, czy dokładniej mówiąc resurfacing twarzy. Najprościej wyjaśniając resurfacing laserowy to laserowe odmłodzenie skóry twarzy, które może pomóc także w leczeniu niedoskonałości na niej występujących. Zabieg laserem frakcyjnym polega na wytworzeniu mikrouszkodzeń termicznych i pobudzeniu skóry do procesu odnowy i regeneracji. Rodzaj i częstotliwość zabiegów dobiera doświadczony kosmetolog do każdej klientki indywidualnie. Zależy to bowiem od takich czynników jak rodzaj skóry, zmian czy zdolności skóry do regeneracji. Podczas zabiegu na skórę objętą działaniem lasera frakcyjnego stosuje się specjalny krem znieczulający. Po zabiegu na skórze może się utrzymywać zaczerwienienie, które jest w zupełności normalne i może trwać nawet do 3 dni. Dlatego bardzo ważne jest przez okres 2 tygodni po zabiegu, unikanie wystawiania miejsca zabiegu na słońce oraz stosowanie kremów z wysokim filtrem UV.

Przygotowanie do zabiegu resurfacingu twarzy.

Zanim zdecydujemy się na resurfacing, odbywa się wstępna konsultacja z kosmetologiem, na której wyjaśnione zostaną wszystkie ewentualne wątpliwości, osoba wykonująca zabieg sprawdzi skórę w miejscu zabiegu oraz przeprowadzi wywiad z pacjentką pod kątem przeciwwskazań do zabiegu. To bardzo ważny etap, dlatego trzeba poinformować kosmetologa o wszystkich przyjmowanych lekach i zwyczajach.

Do przeciwwskazań resurfacingu twarzy zaliczamy:

Wskazania do zabiegu laserem frakcyjnym.

Duży wpływ na efekty po zabiegu resurfacingu twarzy ma przestrzeganie zaleceń pozabiegowych, a także zachowanie w trakcie gojenia się miejsca po laserze frakcyjnym. Resurfacing  jest zabiegiem polecanym przy leczeniu objawów starzenia się skóry oraz jej niedoskonałości, doskonale radzi sobie bowiem z:

Jak widać to bardzo uniwersalne urządzenie, radzące sobie nie tylko ze zmarszczkami czy przebarwieniami, ale poleca się również stosowanie lasera frakcyjnego na blizny.

Przygotowanie do zabiegu odmładzania skóry.

Jak już wspomnieliśmy przed zabiegiem zawsze najpierw odbywa się konsultacją z kosmetologiem, który ocenia znamię, przebarwienia lub naczynka klientki. Przeprowadza z nią także dokładny wywiad, przedstawia przeciwwskazania, oceniając również stan skóry pacjentki. Dzięki temu, kosmetolog może dobrać najlepsze ustawienia lasera frakcyjnego dla danej klientki. Ważnym punktem przed resurfacingiem twarzy, jest zakaz opalania się na miesiąc przed zabiegiem oraz stosowania kremów samoopalających. Zabieg wtedy jest dla pacjentki najbezpieczniejszy, a także widoczne są lepiej efekty działania lasera frakcyjnego na blizny i inne zmiany skórne. W miejscu zabiegu zaleca się również niestosowania przez co najmniej tydzień peelingów, a oprócz tego nie powinno się korzystać z sauny. Warto jednak zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry, która ma być poddana zabiegowi.

Efekty po resurfacingu twarzy.

Dla najlepszych efektów zazwyczaj stosuje się całą serię zabiegów. Klientka dostaje również szereg zaleceń pozabiegowych, od ich przestrzegania również zależy efekt końcowy. Resurfacing to zabieg, po którym widoczne jest znaczne spłycenie zmarszczek, wyrównanie koloru skóry i redukcja zmian naczyniowych. Skóra w miejscu zabiegu lasera frakcyjnego jest rozjaśniona, gładka, a wszystkie niedoskonałości dużo mniej widoczne. Oczywiście zabieg ten stosuje się w lżejszych zmianach, nie zastąpi on koniecznego w niektórych wypadkach skalpela. Jeśli jednak istnieją wskazania do resurfacingu twarzy, ten laser frakcyjny daje widoczne gołym okiem spektakularne efekty.

Jeśli wahasz się czy ten zabieg jest dla Ciebie, lub czy pomoże na Twoje problemy skórne zapraszamy serdecznie na konsultacje do kosmetologów do Ladida Clinic  w Legionowie. Tam z pewnością dowiesz się, czy resurfacing twarzy jest odpowiednim zabiegiem do Twoich problemów. 

Resurfacing, odmłodzenie skóry

REZERWUJ