Dlaczego po pigmentacji ust wyskakuje opryszczka i dlaczego przed pigmentacją warto brać Heviran?

Na wstępie odpowiemy na pierwsze dość ważne pytanie, mianowicie dlaczego po pigmentacji wyskakuje opryszczka ? 

Opryszczkę wywołują wirusy opryszczki: HSV-1 i HSV-2, spokrewnione z wirusami półpaśca i ospy wietrznej, często jesteśmy nosicielami tych wirusów nawet nie będąc tego świadomi. Wpływ na występownie opryszczki ma również nasza odporność organizmu, jeśli mamy ją zbyt niską jesteśmy mocno narażeni na wszelkie infekcje wirusowe w tym wirusa opryszczki.

Mianowicie podczas zabiegu pigmentacji, delikatna skóra ust zostaje naruszona, dochodzi do przerwania ciągłości naskórka, a tym samym tworzymy „ujście'' dla wirusa, który tworzy infekcję w postaci opryszczki.

I tak oto są dwie teorie w temacie profilaktycznego zażywania preparatów antywirusowych t.j: Heviran czy Hascoviran na wirusa opryszczki. 

Jak to się ma do makijażu permanentnego ust ?

Jedna z nich ustalona z linergistkami z doświadczeniem mówi, że leki przeciwwirusowe nie działają prewencyjnie w stosunku do wirusa opryszczki i tym samym bezcelowe jest ich zażywanie przed ewentualnym wystąpieniem opryszczki. Leki przeciwwirusowe działają dopiero wtedy kiedy jest wykwit opryszczki lub kiedy czujemy, że zaczyna się pojawiać poprzez specyficzne swędzenie czy obrzęk. Jest to odpowiedni moment, żeby zadziałać i przyjąć zalecaną przez lekarzy dawkę preparatu.

Natomiast wiele linergistek z równie dużym doświadczeniem, w tym Nasza Sylwia zauważyły, że przyjmowanie preparatu antywirusowego przed pigmentacją ust skutecznie zmniejsza ilość klientek, które po pigmentacji borykają się z opryszczkami. Oczywiście nie zawsze jesteśmy w stanie uniknąć wykwitu, wszystko jest sprawą bardzo indywidualną, jeśli ktoś jest nosicielem wirusa opryszczki i ma tendencję do ich wyskakiwania to niestety istnieje duże prawdopodobieństwo wystąpienia wykwitu po zabiegu, ale będzie on łagodniejszy, jeśli zastosujemy się do zaleceń swojego specjalisty.

I pamiętajcie o szczególnej dbałości o higienę obszaru zabiegowego odgrywa ona kluczową rolę.

Skąd taka różnica w zaleceniach makijażu permanentnego ust?

W prężnie rozwijającej się branży makijażu permanentnego mamy wielu wykwalifikowanych specjalistów z mnóstwem przeróżnych doświadczeń i obserwacji dlatego też możemy spotkać się z różnymi teoriami w jednym temacie. Ladida Clinic słynie z zespołu bardzo doświadczonych specjalistów w swojej dziedzinie. Z naszych obserwacji, w trosce o klientka, która pełni pierwszorzędną rolę, zawsze zalecamy na 3 dni przed wykonaniem zabiegu zastosować preparat na wirusowe zapalenie opryszczki. Komfort naszych Pacjentów to dla nas priorytet !

Dlaczego po pigmentacji ust wyskakuje opryszczka i dlaczego przed pigmentacją warto brać Heviran?

REZERWUJ